نامه دریافتی: شادی امین برای مطرح کردن خودش، ما را در خطر انداخته

گزارش مردمی

به تازگی گزارشاتی در رسانه های خبری فارسی زبان نظیر بی بی سی و صدای امریکا منتشر شده و در مورد روند معافیت پزشکی برای همجنسگرایان هشدارهایی داده شده است .

برای مثال گزارش صدای امریکا را ببینید. در این مورد چند نکته زیر قابل تامل است :
اول انکه در این سری گزارشها طوری وانمود شده که به تازگی روند سربازی در ایران به شیوه ای تغییر یافته که همجنسگرایان مجبور به اعتراف به رابطه جنسی با همجنس میشوند و همچنین گفته شده ازهمجنسگرایان سوالاهایی در مورد روابط خصوصی و جنسیشان پرسیده میشود .
نخست اینکه پرسیدن سوال از روابط جنسی برای تشخیص ، فرد همجنسگرا از غیرهمجنسگراست تست روانشناسی که در این مورد گرفته میشود هم به همین دلیل است . حتی همجنسگرایانی که در خارج از کشور برای پناهندگی از طریق همجنسگرایی اقدام میکنند مجبور به پاسخ به اینگونه پرسش ها و تست روانشناسی میشوند گذشته از ان ، این روند و این قبیل پرسش ها تازگی ندارند و از زمانی که معافیت از طریق همجنسگرایی در نظام وظیفه وجود داشته این گونه پرسش ها نیزهمواره مطرح بوده است. در این سری گزارش ها طوری وانمود شده که این پرسشها تازگی دارد یا روند تازه ای برای اعتراف گیری از همجنسگرایان اغاز شده است. در یکی از کامنت های زیر خبر صدای امریکا کاربری به نام سینا نوشته است :

به نظر من طرح این موضوع به این صورت حلاجی شده و بیان تمام جزئیات مراحل معافی در تلوزیون به ضرر همجنسگراهایی هست که از این طریق معاف شده اند و دلیل معافیت را از خانواده خودشون مخفی نگه داشتن،شخصی مثل بنده که خانواده ام را به این صورت قانع کرده ام که در ازای پرداخت مبلغی پول ،یک دکتر روانپزشک معافیتی از نوع بیماری های روانپزشکی برایم اوکی کرده،همچنین در جریان معافیت موقت شش ماهه هم بوده اند،حالا اگر این گزارش تلوزیوت شما را ببینند،ماجرا کاملا برایشان مشخص می شود و صد درصد از من میخواهند که ماده و بند معافیت کارت را بهشان نشان دهم،و آبرویی واسم نمیمونه و مجبور میشم خونه را ترک کنم ،خواهش میکنم اگر به فکر ما هستید این مدل گزارشا که همه چیزو به صورت آشکارا عنوان میکنه پخش نکنید،باور کنین ما اگر تو جامعه پنهون تر باشیم راحتتر میتونیم زندگی کنیم،روزی که همه همه چی رو بدونن دیگه ما رو راحت نمیگذارند

نظر سینا اگرچه ممکن است در پایان محافظه کارانه به نظر بیایید اما کاملا منطقی و درست است . ارائه این چنین گزارشهایی به خصوص با عنوان کردن بند معافیت در رسانه ها خطر طرد شدن همجنسگرایان از خانواده و ناچارا ترک وطن را به همراه دارد. در گزارش های بی بی سی و صدای امریکا ، منبع خبری خود را شبکه شش رنگ متعلق به شادی امین را عنوان میکنند.

سهیلا امین‌ترابی (شادی امین سابق)
سهیلا امین‌ترابی (شادی امین سابق)

حال جای چند پرسش باقی می ماند:

اول: چطور ممکن است شخصی مانند شادی امین که خود را فعال حقوق همجنسگرایان میداند از اینکه، اینگونه پرسش ها همواره در نظام وظیفه پرسیده میشود و تازگی ندارد اطلاع نداشته باشد ؟ ایشان کتابی با تعداد صفحات بالا به نام جنسیت ایکس نوشته است و ادعا کرده این کتاب حاصل گفتگو با دهها فرد همجنسگراست .ایا ممکن است کسی که خود را اگاه از مسایل همجنسگرایان میداند در مورد روند معافیت همجنسگرایی در گذشته اطلاع نداشته باشد ؟
فرض دوم این است که بگوییم خانم شادی امین از این روند اطلاع دارد اما نگران استفاده از این اطلاعات علیه همجنسگرایان بوده است . اما این فرض هم کاملا اشتباه است چراکه سالهاست همجنسگرایان از این طریق معافیت سربازی میگیرند و تا بحال حتی یک بار سابقه نداشته است کسی را بدلیل اظهارتش در نظام وظیفه دادگاهی یا محاکمه کنند . و اساسا اگر قرار بر این موضوع بود مضحک به نظر میرسید که نظام وظیفه بخواهد این بند را در معافیت های خود بگنجاند. ارائه گزارش انهم به این شکل کاملا اشتباه علاوه بر اینکه خطر رسوایی و برملا شدن گرایش جنسی بسیاری همجنسگرایان و به دنبال ان ترک اجباری وطن را بهمراه دارد ممکن است توجه نهادهای امنیتی و حتی نظام وظیفه و بازنگری در قانون معافیت از طریق همجنسگرایی را در پی داشته باشد.
غیر از این ارائه گزارش هایی از این قبیل ممکن است بخش ناهمجنسگرا که از این نوع معافیت تا بحال اطلاعاتی نداشته اند ترغیب به گرفتن معافی از این طریق کند و این به خودی خود باعث میشود بسیاری از همجنسگرایان واقعی موفق به دریافت معافیت از این طریق نشوند همچنان که بارها خبر رد شدن پرونده معافیت دوستان همجنسگرا بدلیل افزایش تعداد درخواست برای این معافیت را بارها شنیده ام

از دوستانی که این متن را میخوانند درخواست دارم که به صدای امریکا و بی بی سی فارسی ایمیل زده و درخواست کنند این قبیل گزارشها را منتشر نکنند و این خبرها را از ارشیو خبری خود حذف نمایند .
برای بی بی سی فارسی به غیر از ایمیل میتوانید از این صفحه شکایت خود را مطرح کنید 
یا به بی بی سی فارسی ایمیل بزنید ایمیل بی بی سی فارسی:
persian@bbc.co.uk
برای صدای امریکا میتوانید به این صفحه بروید و نظر بدهید
http://ir.voanews.com/info/contact_us/1776.html
یا به farsi@voanews.com ایمیل بزنید
بهتر این است که ایمیل بزنید برای ایمیل زدن میتوانید از پیش نویس زیر استفاده کنید .
در قسمت موضوع ایمیل میتوانید بنویسید :
گزارش خلاف واقعیت در مورد روند معافیت همجنسگرایی و درخواست حذف این گزارش
در قسمت متن میتوانید بنویسید :
با سلام و احترام
در وبسایت شما گزارشات اشتباهی در مورد روند معافیت همجنسگرایی منتشر شده است مهم تر از ان اینکه این گزارشات بدلیل نام بردن از بند معافیت همجنسگرایی بسیاری از همجنسگرایان را در خطر برملا شدن گرایش جنسی نزد خانواده و دوستان و اشنایان قرار میدهد برملا شدنی که میتواند منجر به بیرون راندن همجنسگرایان از خانه و یا ترک وطن بشود .
نخست اینکه سوالات و تست روانشناسی که ادعا شده به تازگی از همجنسگرایان پرسیده میشود سالها و از زمان وضع قانون معافیت از طریق همجنسگرایی در نظام وظیفه به همین شیوه از همجنسگرایان مورد پرسش قرار میگرد و به هیچ وجه تازگی ندارد. مشابه این پرسش ها از همجنسگرایانی که برای روند پناهندگی در خارج از کشور و کمیسریای پناهندگی سازمان ملل درخواست داده اند نیز پرسیده میشود و برای تشخیص همجنسگرایان واقعی از غیر واقعیست و نمیتوان انرا اعتراف گیری یا اقرار نامه نامید غیر از این تا بحال حتی یکبار سابقه نداشته است که همجنسگرایان بدلیل اظهاراتشان در نظام وظیفه مورد بازخواست یا ارجاع به مرجع قضایی قرار بگیرند طرح این موضوع کاملا خلاف واقع است. و البته کاملا متناقض . چراکه اگر قرار بود این اطلاعات علیه همجنسگرایان در مراجع قضایی مورد استفاده قرار بگیرد وضع این قانون در نظام وظیفه کاملا بی فایده و فرمالیته به نظر میرسد.
انتشار اینچنین خبر نادرستی علاوه بر این زیانها و زیانهای دیگر به همجنسگرایان، بخشی از همجنسگرایان معاف شده از این طریق را در ترس و وحشت و نگرانی قرار داده است. از طرف دیگر با غلو، اغراق و بزرگ‌نمایی توسط گروه شش‌رنگ، واقعیت هولناک موجود درباره وضعیت همجنسگرایان ایران، کوچک تر دیده خواهد شد و رژیم را قادر خواهد ساخت تا با استناد به گزارشات غیر دقیق و شایعه محور گروه‌هایی مانند شش‌رنگ، دست به تکذیب همه تبعیض‌های اعمال شده علیه اقلیت‌های جنسی بزند. ما همجنسگرایان ایرانی داخل کشور از صدای امریکا و بی بی سی فارسی درخواست داریم این اخبار خلاف واقع را از ارشیو خبری خود حذف نمایند . و از این پس اخبار دگرباشان ایرانی، را با دقت و بررسی بیشتری منتشر نمایند .

عرشیا – ایران


عدالت برای دگرباشان این گزارش را از طریق ایمیل دریافت کرده است.

هویت نویسنده این گزارش نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است.

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …