سال گذشته: سال “نه” به دروغ و شارلاتانیستم بود.

گزارش مردمی

نزدیک به یک سال از رو شدن دست خانم‌ها سهیلا امین‌ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر می‌گذرد. یک سال پیش در چنین روزهایی این دو خانم بر طبل حقوق بشر می کوبیدند و به نام حقوق بشر به جان فعالان راستین دمکراسی و حقوق بشر می‌افتادند. پول سازمان‌های بین‌المللی دفاع از آزادی و حقوق بشر را تجارت می‌کردند، حیف و میل می‌کردند و به جای آنکه آن را به کار مبارزه با دیکتاتوری مذهبی رژیم ایران ببندند، صرف تخریب و حمله و بد نام کردن کنشگران و ساختن نام و اسم رسم برای خودشان می‌کردند.

بخشی که خانم‌ها حسابش را نکرده بودند این بود که ذره‌بین تجسس و بازخواست روی فعالیت های خودشان تمرکز کند و ظرف چندین ماه پرده از همه  فعالیت‌هایشان بردارد. خانم‌ها فکر می کردند با پنهان کردن نام اصلی و تلنبار کردن پولهایشان در شرکت های سوری می توانند رد گم کنند اما غافل از اینکه آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت.

بررسی و مقایسه فعالیت‌های سال ۱۳۹۳ (دو سال پیش) سهیلا امین‌ترابی و شادی صدر با فعالیت‌هایشان در سال ۱۳۹۴ (پارسال) شان می‌دهد که برخلاف مقاومت خانم‌‌ها در اعتراف به اشتباهاتشان یا دست کم توضیح و پاسخگویی به پرسش‌های مطرح شده پیرامون عدم شفافیت در فعالیتهایشان، شرایط برای این دو تغییر کرده است.

به این دو جدول توجه کنید:

سال ۹۴، سال افول
سال ۹۴، سال افول

همینطور باید مد نظر داشت که:

*در سال گذشته، نام واقعی خانم شادی امین، سهیلا امین‌ترابی، افشا شد. نامی که همه بدکاری های او در دهه شصت و هفتاد خورشیدی با آن گره خورده بود و خانم امین ترابی کوشیده بود تا با تغییرش، هم کارنامه عملش را پاک کند و هم  فعالیت های تجاری حال حاضرش را پوشیده نگاه دارد.

*در سال گذشته، یک شرکت خانم‌ها در انگلستان، به دلیل تخلفات مالیاتی پلمپ شد و نیز به دنبال افشای ماهیت یکی از شرکت‌های تجاریشان که حدود نیم میلیون دلار پول در آن نهفته بود اما فعالیتی نداشت خانم‌ها مجبور شدند برای رد گم‌کنی، نام آن شرکت را تغییر دهند.

*در سال گذشته با افشای تخلف مالیاتی سهیلا امین‌ترابی به اداره مالیات فدرال آلمان و با گزارش این امر که خانم امین‌ترابی حقوق سالیانه‌ای برابر با نمایندگان مجلس در انگلستان دارد، حقوق بیکاری و سوسیال وی در آلمان قطع شد. خانم امین‌ترابی با وجود در آمد بالا در انگلستان، به اداره مالیات آلمان (کشوری که پناهندگی و تابعیت آن را داراست) گفته بود که بیکارست، مالیات نمی‌داد و حقوق بیکاری  می‌گرفت و هزینه اجاره خانه اش را از دولت دریافت می کرد که همگی قطع شده است و خانم امین‌ترابی در دادگاه محلی فرانکفورت محکوم شناخته شده و باید همه پولها را به دولت محلی پس بدهد.

*در سال گذشته شمار زیادی از قربانیان خشونت های این دو، از جمله خشونت‌های کلامی و فیزیکی سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) زبان به روایت آنچه بر آنها گذشته گشودند. در چندین مورد صحبت از مواردی از خشونت‌های جنسی به میان آمد که گرچه تایید آنها بسیار مشکل است اما سکوت و مغلطه‌های سهیلا امین‌ترابی (شادی امین سابق) به احتمال صحت آنها دامن زد. خصوصا اینکه دست کم در دو مورد افراد با نام و نشان‌های علنی به روایت خشونت‌ها پرداختند.

حقیقت تلخ است و خانم ها هم همه تلاششان را می کنند تا با انواع و اقسام شیوه ها، وجه خود را حفظ کنند. مثلا در پست سال نو در فیس بوک، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق) دعوت نشدنش برای مصاحبه‌ و گفتگو در رادیو و تلویزیون ها را به ضد زن بودن طرفدار جمهوری اسلامی بودن این رسانه ها تعبیر کرده است تا بر این حقیقت که بر ملا شدن عملکرد اشتباه، فعالیت‌های مالی مشکوک و تجاری کردن بحث حقوق بشر باعث بی اعتمادی جمعی به این دو (حتی در میان دوستان و رفقای گرمابه و گلستانشان) شده است، ماله بکشد. اما افسوس که حتی دوستان این خانم‌ها، از جمله دوستان رسانه‌ایشان هم فاصله خودشان را با آنها بیشتر و بیشتر می‌کنند.

حساب دو دو تا چهار تاست. با بررسی سال گذشته، چنانکه اینجا انجام شد، مثل روز روشن است که سال گذشته سال افول این دو، سال نه به همه نمایش‌های دروغین خانم‌ها، سال نه به عملکردهای تخریبیشان و  سال پیروزی درستی و شفافیت بر شارلاتانیسم بود. بله خانم امین ترابی و خانم صدر، با اتحاد ما و به رای جمعی کار به جایی رسیده که امروز ایستادیم. سال ۹۵ شاید سال دادگاهی شدن و محاکمه شما در کنار سایر  اعمال کنندگان دولتی و غیر دولتی و ناقضین حقوق بشر باشد.


عدالت برای دگرباشان این مطب را از طریق ایمیل دریافت کرده است

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …