یکی از شرکت‌های خانم‌ها، پلمپ شد

خبر

بر اساس اطلاعات مندرج در اداره نظارت بر شرکت‌ها در انگلستان، یکی از چهار شرکتی که خانم‌ها شادی صدر و سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) در کشور انگلستان راه اندازی کرده بودند، به اجبار بسته (پلمپ) شده است.

همانطور که در ابتدای راه اندازی سایت عدالت برای دگرباشان، بارها درباره‌اش بحث شد، خانم ها صدر و امین ترابی با شیوه عجیب اما رایج میان افرادی که قصد فرار از پرداخت مالیات یا پاک کردن رد پای عملیات‌ مالی دارند، اقدام به تاسیس چندین شرکت نموده اند. شیوه کار آنها را قبلا مفصل توضیح دادیم اما به طور خلاصه نحوه عملکرد این بود که نخست شادی صدر شرکت را می گشود، سپس با استعفا از یک شرکت، مدیریتش را به سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) منتقل می کرد و خودش از آن شرکت استعفا می داد. سپس مجددا شادی صدر شرکت بعدی را تاسیس می‌کرد و دوباره از آن استعفا می‌داد و مسیولیتش را بر سهیلا امین ترابی محول می کرد. نکته جالب اینجاست که این شرکت ها هیچ یک هیچ مدیر ثبت شده دیگری ندارند و در عمل شرکت ها و سازمان های یک نفره هستند.

بنا بر این سند، این شرکت به اجبار مراجع قانونی، پلمپ شده است.
بنا بر این سند، این شرکت به اجبار مراجع قانونی، پلمپ شده است.

حالا یکی از چهار شرکت خانم ها با نام Justice for everyone، که دفترش نه در لندن که در oxfordshire ثبت شده به طور کامل منحل و پلمپ شده است ( در وب‌سایت ثبت شرکت‌های انگلستان، از این لینک ببینید). باید اشاره کنیم که بر خلاف سه شرکت دیگر خانم‌ها که همگی در یک آدرس در لندن ثبت شده است، آدرس این شرکت در آکسفورد شایر ثبت شده  که در واقع یک ساختمان کهنه بوده که توسط خانم‌ها با قیمت نازل خریداری و اخیرا پس از نوسازی با قیمت گران تر فروخته شده است. در واقع تنها عملکرد سازمانی که نامش عدالت برای همه انتخاب شده، بساز و بفروشی بوده.

ردیابی مالیاتی توسط اداره گمرگات و مالیات بریتانیا و استفاده از کارمندانی که اجازه قانونی کار در انگلستان را نداشتند از جمله دلایل پلمپ این شرکت توسط مراجع قانونی ذکر شده است. گفته شده است در چند مورد سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر، کارمندانی را با ویزای توریستی و بدون اجازه کار، وارد انگلستان کرده اند و دستمزد انها را با پول نقد پرداخت کرده اند.

به این ترتیب در چند ماه گذشته و پس از رو شدن تخلفات گسترده خانم ها، دست کم دو شرکت از ۴ شرکت شادی صدر و سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) دستخوش تغییر و تحولات شده است: یکی شرکتی که با نام Justice in action ثبت شده بود و پس از رو شدن بیش از ۴۰۰ هزار دلار پول نقد در این شرکت گمنام، خانم ها نامش را به JFI NGO تغییر دادند تا وانمود کنند این همان ان جی اوی عدالت برای ایران است و دیگری شرکت عدالت برای همه که توسط نهادهای قانونی پلمپ شده است.

این نکته هم باید اضافه شود که با وجود تلاش وسیع خانم امین ترابی و خانم صدر ، خانم ها موفق به دریافت هیچ پول تازه ای از سازمان های بین المللی نشده اند. همینطور در طول ماه‌های گذشته عدم شفافیت مالی و اداری خانم شادی صدر و سهیلا امین ترابی و عدم پاسخگویی آنها انتقاد همه را به دنبال داشته است اما خانم‌ها مدام با سفسطه و داد و قال تلاش کردند تا از پاسخگویی فرار کنند. شاید حالا که کار به مراجع قانونی رسیده، پاسخی بدهند.

م.ع.ت


عدالت برای دگرباشان این مطلب را از طریق ایمیل دریافت کرده است و هویت نگارنده نزد ما محفوظ است.

عدالت برای دگرباشان، با مراجعه به نهاد ثبت شرکت های انگلستان، خبر بسته شدن اجباری شرکت خانم امین ترابی و صدر را تایید می کند.

عدالت برای دگرباشان، گزارش مشابهی از آلمان نیز دریافت کرده است که به محض تایید، منتشر خواهد شد.

خبر
چرا استفاده از واژه “دگرباش” و مشتقات آن نادرست است؟ شادی امین

مطلب پیش رو نوشته یکی از بهترین و پرکارترین فعالین حقوق بشر و کسی که همتایی ندارد، شادی امین، است که نقدی درباره استفاده از واژه غریب و نامانوس و مستهجن “دگرباش” و مشتقات فرعی و غصبی آن همچون “دگرباش جنسی” است. این حضرت والا در بخشی از این نقد …

خبر
دستگیری رضوانه محمدی و بی مسیولیتی شش رنگ و عدالت برای ایران

رضوانه محمدی، فعال جوان حقوق زنان، در کنار دو فعال دیگر در تهران دستگیر شده است. از درخت صدا در آمد اما از سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر هیچ صدایی نیامد. چرا؟

خبر
بیزنس به نام قربانیان اعدام

نمایش اخیر باند تبهکار عدالت برای ایران‌ یا به اختصار عبا (شادی صدر، شادی امین و رها بحرینی)  به خودی خود آخرین ضربه را به این مثلث پول دوست عوامفریب زد. بهترین گواه هم پست آخر سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق) است.