نامه دریافتی: خانم صدر، فرار به جلو هم دردی را دوا نمی‌کند!

گزارش مردمی

اخیرا خانم شادی صدر در فیس‌بوک خودشان، مطلبی نوشته‌اند که بسیار تامل برانگیز است. ایشان نوشته اند:

مدتهاست لزوم انجام تحقیقی وجود دارد با این موضوع: “پول حقوق بشر ایران کجا می‌رود؟!” امیدوارم یک محقق یا یک نهاد سالم و بی‌غرضی پیدا شود و این کار را دست بگیرد. و البته از عجایب روزگار این نیست که صندوق ملل متحد برای دموکراسی، تا به حال تنها به دو سازمان غیردولتی ایرانی کمک مالی کرده است که یکی از آنها، سازمان دفاع از قربانیان خشونت است که توسط وزارت اطلاعات در دهه 70 تاسیس شد و مدیر سالیان سال‌ش، بازجوی یکی از شناخته شده ترین فعالان حقوق بشر بوده است. تا جایی که می‌دانم، بسیاری از آدم‌های معتبر، ساعت‌ها وقت و انرژی صرف کرده‌اند که به نهادهای سازمان ملل و اتحادیه اروپا بفهمانند که این به اصطلاح سازمان غیردولتی که سالانه هزاران دلار/یورو بهش کمک می‌کنید، یک GONOO (سازمان غیردولتی دولتی) است.

فرار به جلو...
فیس بوک شادی صدر

عجب خانم صدر! پس تحقیق درباره اینکه پول حقوق بشر ایران به کجا می رود مفید است؟ این را که ما مدتهاست می‌گوییم. حالا که خودتان هم بر ضرورت چنین تحقیقی اصرار دارید، از خودتان شروع کنید تا بقیه هم یاد بگیرند. بیایید تمام مبالغی که در این مدت از ارگان های مختلف دریافت کرده اید را اعلام کنید و به جزییات بگویید به چه منظور خرجش کرده اید. توضیح بدهید که ۴ شرکتی که شما تاسیس کرده اید و بعد به خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) محولش کردید، چه فعالیت هایی دارند؟ هر یک از شرکت ها چه فعالیت اختصاصی می کند که باید از سایر شرکت ها جدا نگه داشته شود و چرا فقط نام دو شرکت ( عدالت برای ایران و شش رنگ) را اعلام عمومی کردید و بقیه را مسکوت نگاه داشتید و در یکی از این شرکت های مسکوت که اخیرا نامش را هم تغییر داده اید، بیش از چهارصد هزار دلار پول نگه داشته اید؟ چرا همه این شرکت ها بعد از استعفای شما تنها یک عضو دارد و آن خانم سهیلا امین ترابی است و چرا شما برای روابط عمومی بهتر، گاهی چنان وانمود می کنید که این سازمان ها از هم جدا هستند و به این نکته اشاره نمی کنید که در واقع هر دوی این سازمان ها به نام یک نفر، سهیلا امین ترابی است؟ خانم سهیلا امین ترابی را برای سالها، خصوصا در دهه شصت و هفتاد همه به نام سهیلا امین ترابی می شناختند، دلیل اصرار ایشان برای تغییر نام و محفوظ نگه داشتن نام واقعیشان چیست؟ پیدا نشدن رد پای عملیات های مالی شان؟ نشانی ثبت شده برای یکی از شرکت های شما در آکسفورد شایر انگلستان است. آیا شما در آکسفورد شایر دفتری دارید یا همانطور که گفته می‌شود مشغول بیزنس و معامله مستقلات شده اید و آدرس مذکور یکی از منزل هایی است که خریده اید تا نوسازی کنید و گران تر بفروشید؟

شادی صدر
شادی صدر

خانم صدر! صحبت از وزارت اطلاعات و سازمان های غیردولتی دولتی کردید که در ایران پولهای بین المللی می گرفتند از سازمان دفاع از قربانیان خشونت نام بردید که با مجوز وزارت اطلاعات در دهه ۷۰ تاسیس شده و پولهای بین المللی دریافت می کند. خانم صدر خودتان یادتان رفته که شما هم موسسه ای به نام راهی داشتید که با مجوز وزارت اطلاعات و وزارت خارجه رژیم اسلامی توانست تاسیس شود و همان وزارت خانه ها به شما اجازه دادند تا از بنیاد هیفوس پول دریافت کنید؟ این سازمان غیر دولتی٬ دولتی حساب نمی شود؟ درمورد عملکرد راهی توضیح بدهید؟ چطور شد که وزارت اطلاعات به شما اطمینان کرد تا از نهادی مانند هیفوس پول دریافت کنید و عملکرد خود را در چنین شرایطی چطور توجیه می کنید؟ ما شاهد زنده آن روزها بودیم و عملکردهای شما را فراموش نکردیم؟ خاطرتان هست که این عملکرد شما چه شکافی در جنبش زنان انداخت؟

فرار به جلو هم درد شما درمان نمی کند. حقیقت اینجاست که شما گرفتار آشکار شدن عملکرد خود شده اید. خودتان حتما از حرفهایی که این روزها در جمع های فعالان درباره تان زده می شود آگاهی دارید. تنها راه بخشش، این است که به جای آزار و اذیت بقیه ( که برخی معتقدند ممکن است از اساس ماموریت شما باشد) به فعالیت راستین بازگردید.

 


نام نویسنده مقاله نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است.

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …