مطلب دریافتی: یک بیانیه و شش نکته

گزارش مردمی
خانم امین ترابی مزاح می فرمایید یا دوباره در کار دروغ و جعل مدرک هستید؟
خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین)، شما چند روز پیش در فیس‌بوکتان مدرکی را منتشر کردید و نوشتید برای دریافت آن لحظه شماری می کردید. اما به نظر نمی آید این مدرک که قرار است بیانیه ای باشد از طرف یک شرکت حقوقی، حقیقی باشد. امیدواریم اشتباه کرده باشیم و خوشحالی شما پردوام باشد.
آیا باز هم جعلی در کار است؟
آیا باز هم جعلی در کار است؟
حداقل شش نکته مبهم در این به اصطلاح بیانیه وجود دارد:
نکته اول:  معمولا مخاطب یک بیانیه حقوقی باید مشخص باشد. حتا اگر این بیانیه عمومی باشد در همان بالای بیانیه این نکته ذکر می شود. اگر بیانیه فقط برای اطلاع شما است که باز در بالای آن نام مخاطب که شما باشید ذکر می شود.
نکته دوم: در خط اول سیاه شده (و در متن) به عنوان محل اقامه دعوا آمده: Toronto, Canada
برای اطلاع شما و احیانا هموطنانی که نمی دانند توضیح این نکته ضروری است: در نامه های رسمی و خصوصا حقوقی بعید است نام تورنتو به این شکل بیاید. چرا؟ برای اینکه نام این شهر به تنهایی تورنتو نیست. در مدارک رسمی یا نوشته می شود GTA که مخفف Great Toronto Area است که همان کلان شهر است ومی گویند تورنتو بزرگ، مانند مثلا تهران بزرگ.
 ولی اگر منظور شهر تورنتو باشد باز هم به این شکل خشک و خالی نام تورنتو نمی آید بلکه نوشته می شود City of Toronto و نه فقط تورنتو. البته شما در تورنتو زندگی نمی کنید و احتمالا دوستانی که در نوشتن این بیانیه کمکتان کرده اند کمی حواس شان نبوده. جان کلام اینکه این که چیزی به عنوان «دادگاه تورنتو، کانادا» نداریم.
نکته سوم: در یک بیانیه حقوقی از این دست تنها آوردن نام شهر (آن هم به این شکل اشتباه) به عنوان محل دادگاه کافی و مرسوم نیست و باید نام دادگاه یا محل یا شعبه آن هم ذکر شود و مشخص باشد. به نظر می آید نویسنده این متن این اطلاعات را نداشته است و یک دفتر حقوقی نیز بعید است نداند به کدام دادگاه و شعبه مراجعه کرده.
نکته چهارم: در همان جمله سیاه شده ابتدای متن و نیز در داخل متن نام شما به شکل شادی امین آمده. آیا شما رسما و قانونا نام خود را از سهیلا امین ترابی به شادی امین تغییر داده اید؟ اگر پاسخ منفی باشد یسیار نامحتمل است که یک دفتر حقوقی معتبر در بیانیه خود از شما با نام مستعار نام ببرد. در این گونه موارد یا نوشته می شود:
Shoeila Amintorabi also known as (AKA) Shadi Amin
یا به نوعی قید می شود که این نام مستعار شماست ولی نام اصلی حتما قید می شود. در غیر این صورت بدلیل آن که فرد حقوقی ای با نام شادی امین وجود ندارد نه تنها این بیانه اعتباری ندارد بلکه پرونده ای هم اگر تشکیل شود بدلیل استفاده از نام غیر حقیقی به مشکل جدی برخواهد خورد. یک دفتر حقوقی کاملا متوجه این نکته است و نمی تواند چنین اشتباه آشکاری کرده باشد. مگر اینکه:
شما نام حقیقی خود را به این دفتر اعلام نکرده اید یا در متن این نامه دست برده و نام خود را تغییر داده اید (البته در صورتی که این مدرک حقیقی باشد). در هر دو حالت هم این سند و هم اعلام جرم شما (اگر وجود خارجی داشته باشد) از اعتبار ساقط است. امیدوار هستیم چنین نکرده باشید. اما چنانچه هر یک از کارهای اخیر را انجام داده اید مصرا پیشنهاد می کنیم که وکیلی بگیرید چون خود این دفتر وکالت می تواند شما را به دادگاه بکشد.
نکته پنجم: دراین بیانه نامی از خاطی یا خاطیان نیامده. عجیب به نظر میاید یک دفتر حقوقی علیه افراد ناشناس اقامه دعوا بکند و چنین چیزی تازگی دارد اگر این مدرک حقیقی باشد. زمانی که شما نمی دانی علیه چه فرد حقوقی ای شکایت می کنید نمی توانید اقامه دعوا کنید. یعنی شما می توانید هر کس را که مایل هستید متهم کنید ولی یک دفتر حقوقی باید بداند چه فرد حقوقی را به دادگاه می کشد.
نکته ششم: هیچ نامه و بیانیه رسمی ای به خصوص از سوی یک دفتر حقوقی بدون نام و امضا و مهر منتشر نمی شود و اعتباری هم ندارد. در زیر این به اصطلاح بیانیه گذشته از همه این اشتباهات لااقل می باید امضا همراه نام امضا کننده با مهر داشته باشد. صرف استفاده از سر برگ یک دفتر حقوقی کافی نیست.
به نظر نمی آید این بیانیه حقیقی باشد. خوب است خود شما خانم امین ترابی در این موارد روشنگری کنید. چگونه است که نام شما در این بیانیه به شکل شادی امین آمده و نام حقیقی شما قید نشده است؟ چگونه است که این به اصطلاح بیانیه حقوقی امضا و مهر ندارد؟ چگونه است که نوع دادگاه و شعبه آن مشخص نیست؟
بسیار امیدواریم این متن حقیقی باشد و در آن دخل و تصرفی نشده باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است مشکلات حقوقی جدی ای برای خاطیان به بار بیاورد. البته می توان با دفتر حقوقی ذکر شد تماس گرفت و جویا شد و مطمئن هستیم چنین خواهد شد.
ما این نکته را درک می کنیم که شما دانش حقوقی و به طور کل دانش آکادمیک ندارید تا متوجه این اشتباهات فاحش بشوید که البته عیبی هم نیست، اما در تعجبیم که چگونه است که دوستان و حقوق بگیران شما که تحصیل کرده و برخی نیز آشنا به مسائل حقوقی هستند چنین اشتباهاتی را مرتکب شده اند؟
امیدواریم خانم امین ترابی (همان شادی امین) در این موارد پاسخ دهند و ما را از ابهام نجات دهند.
——————————
هویت نویسنده ی مطلب دریافتی نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است
گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …