نامه دریافتی: دخل و تصرف در آثار هنری، هنر دیگر شماست؟

گزارش مردمی

لوگوی شش رنگ

سرکار خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) ، خانم شادی صدر وکیل و حقوقدان و فعال و فلان و بصار

می شود توضیح دهید آرم یا همان لوگوی شبکه شش رنگ را از کجا کش رفته اید؟ همان ماهی رنگی را. خودتان کشیده اید. یعنی به عناوینتان، نقاش و طراح و گرافیست را هم اضافه کنیم؟

ماه هاست که داشتم فکر می کردم این ماهی را یک جای دیگری دیده ام. تا امروز از کتاب خانه ام کتاب ماهی سیاه کوجولوی صمد بهرنگی را بیرون اوردم و نقاشی روی جلدش، کار فرشید مثقالی توجهم را جلب کرد…

این طرح، ماهی سیاه کوچولو، اثر فرشید مثقالی است.
این طرح، ماهی سیاه کوچولو، اثر فرشید مثقالی است.

بله. شما «ماهی سیاه کوچولو» را هم رنگ کرده اید! درست مانند همه همه آن گنجشک هایی که رنگ کرده اید و به عنوان قناری تحویل ملت داده اید! خانم حقوق دان، شادی خانم صدر، خانم چالشگر سهیلا خانم ( شادی امین) شما ظاهرا علاوه بر دزدیدن نتایج تحقیقات دیگران، مصادره و سند زدن دستاوردهای دیگران به نام خودتان، دستی هم در نقض حقوق مولف و کش رفتن آثار هنری دارید. می شود توضیح دهید چطور شد این لوگو را برای ۶ رنگتان انتخاب کردید؟ به شما الهام شد یا روح چپتان به ناگهان یاد صمد بهرنگی و کتابش افتاد و در قحط الرجال و نسا موجود، آن را هم به نام خودتان زدید؟

روی جلد کتاب ماهی سیاه کوچولو
روی جلد کتاب ماهی سیاه کوچولو

ظاهرا علاوه بر وظیفه شفاف سازی در قبال همه سوالهایی که در این هفته ها از شما شده و ساکت هستید، توضیحی هم درباره دزدیدن اثر یک هنرمند و دخل و تصرف در آن بدهکارید.

زبان از توصیف اقدامات شما، قاصر می باشد. چه خوب است که روز به روز بهتر و بیشتر شما را می شناسیم. وای به حال ما که شما را دنبال حقوق دزدیده شده مان فرستاده بودیم غافل از اینکه…

م.س / طراح گرافیست


نام نویسنده این نامه نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است

توضیح عدالت برای دگرباشان: ماهی سیاه کوچولو، یکی از داستان‌های کودکان نوشته صمد بهرنگی نویسنده چپ ایرانی  است که در سال ۱۳۴۶ منتشر شده است. فرشید مثقالی گرافیک روی جلد و نقاشی های داخل کتاب را طرح و اجرا کرده است.

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …