گزارش دریافتی: «سند سازی» ۶رنگ برای فرار از پیگیری های حقوقی

تحلیل

در پی انتشار اخبار مربوط به فعالیت های مشکوک خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و شرکت های تک نفره ی ایشان از اواسط ماه مه امسال و پیگیری های سایت عدالت برای دگرباشان٬ شواهد نشان می دهد که خانم ها سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر  مشغول سند سازی برای فرار از پیگیری های حقوقی احتمالی اند. . واضح است که این گونه لاپوشانی ها در زمان تنش و اضطراب نتیجه ی مطلوبی نداشته، همیشه ردی از خود به جای می گذارند و جامعه ی دگرباشان ایرانی هوشیارانه مدارک مربوط را جمع آوری و به پرونده ی آنها اضافه می کند.

همانطور که قبلا در این گزارش  عدالت برای دگرباشان اشاره شده، خانم مهرنوش احمدی به عنوان یکی از مدیران شرکت شش رنگ از ۲۰ ماه مه تا ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۴ در پایگاه  اطلاعات شرکت های انگلستان ثبت شده اند و پس از آن رسما استعفا داده اند و شش رنگ تنها در اختیار خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) بوده  و هیچ مدیر دیگری ندارد. محل سکونت خانم احمدی به دروغ در ایران ذکر شده است در حالیکه ایشان در تورنتو کانادا زندگی می کنند.

به دنبال افشای تخلفات سازمان های زیر نظر خانم شادی صدر و سهیلا امین ترابی، خانم مهرنوش احمدی، از کارمندان آنها، اقدام به جعل واقعیت و تحریف آن روی شبکه اجتماعی فیس بوک کرده است.
Screen Shot 2015-06-20 at 12.13.06 AM

همانطور که در تصویر فوق دیده می شود ایشان اعلام کرده اند که از ماه مه ۲۰۱۳ به عنوان مدیر سایت شش رنگ مشغول به کار شده اند در صورتی که طبق اسناد ثبت شرکت های انگلستان٬ شرکت شش رنگ در ۲۰ مه ۲۰۱۴ ثبت شده ( یعنی بیش از یک سال بعد از زمان اعلام شده توسط خانم مهرنوش احمدی) . جالب تر اینجاست که در ۳۱ ماه مه ۲۰۱۵ ساعت ۳ بعدازظهر ایشان اعلام کرده اند که دیگر در شش رنگ کار نمی کنند و تاریخ این واقعه ی زندگی در فیسبوک را به ۶ سپتامبر ۲۰۱۴ ساعت ۱۲:۰۷ دقیقه تغییر داده اند، غافل از اینکه در فیسبوک می توان تغییر تاریخ ها را مشاهده کرد و از طرف دیگر بر اساس اسناد رسمی ثبت شرکت ها در انگلستان مهرنوش احمدی  در ۶ سپتامبر ایشان هنوز رسما یکی از مدیران شش رنگ بوده و ۲۴ سپتامبر استعفا داده است. با وجود اعلام و استعفای رسمی، ایشان همچنان در شش رنگ مشغول کار است و مطالب وی ( از جمله آخرین مصاحبه اش با شادی امین) ماه ها بعد از تاریخ این استعفا منتشر شده است.

 

Screen Shot 2015-06-20 at 12.07.20 AM

 

همانطور که پیشتر گفته شد این تغییرات در پی انتشار اخبار مربوط به فعالیت های مشکوک سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و یارانش و هجوم سوالات از طرف کسانی که روزی به این افراد اعتماد داشته اند٬ اعمال شده و هدفی جز سند سازی و حذف صورت مساله نمی تواند داشته باشد.

احتمالا خانم احمدی با اعلام اینکه او یک سال پیش از ثبت رسمی شرکت شش رنگ در انگلستان،‌ با آن شروع به همکاری کرده و ماه ها قبل آن را ترک کرده است، می خواهد جلوه ای غیر رسمی و خالی از نفع مالی به فعالیتی بدهد که اسناد رسمی و شواهد حامیانش نشان می دهد که گردش مالی آن ده ها هزار دلار آمریکا بوده است. شاید هم او می خواهد آرام آرام فاصله اش را با تیم خطرناک و فاسد «شادی ها» آغاز کند و ترسش از روز حسابرسی است.

ش.خ


هویت فرستنده گزارش نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است.

تحلیل
ایرج مصداقی: شادی صدر و شادی امین پول خون اعدامیان را می خورند

ایرج مصداقی، زندانی سیاسی سابق، محقق و فعال سیاسی در گفتاری درباره فعالیت های مشکوک و سرقت محتوا توسط شادی امین، سهیلا امین ترابی و رها بحرینی (عفو بین الملل) سخن گفته است. 

دلجو آبادی
تحلیل
دلجو آبادی: عدالت برای ایران «عبای» صادراتی است

دلجو آبادی، فعال حقوق بشر خوشنام اخیرا در نوشته‌ای بسیار تامل برانگیز حروف اول نام سازمان شادی صدر و سهلا امین ترابی یعنی عدالت برای ایران را سر هم گذاشته و آن را عبا نامیده است. 

سهیلا وحدتی
تحلیل
اعتراض شدید یک فعال سرشناس به قبیله شادی امین و شادی صدر

این نوشته خانم سهیلا وحدتی، فعال سیاسی در اعتراض به فرقه‌ و قبیله شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی بسیار در خور توجه است: نامه “اعتراض بیش از ۱۰۰ کنشگر حوزه های مختلف به کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان”* را خواندم و از دیدن نام برخی کسانی که آن را امضا …