گزارش مردمی
«سهیلا امین ترابی برای من همان زهرا خانم است»

سهیلا امین ترابی (شادی امین) را قدیمی ها خیلی خوب به یاد می آورند. او سخنران نبود، به قول این روزهای خودش «چالشگر» هم نبود، روشنفکر و تحصیلکرده و صاحب طرز تفکر هم حساب نمی شد. از شما چه پنهان خودش هم دوست نداشت که هیچ کدام از آنها باشد. او برای خودش شعبان بی مخی بود. دوست داشت پایش بیوفتد تا قداره کشی کند. او اهل شرکت در کنفرانس و پنل و نشست و جلسه نبود! سهیلا را چه به جلسه تشکیل دادن! او مشهور بود به اینکه هر جا لازم باشد دعوت می شود تا جلسه ها را بهم بریزد، با سر و صدا مانع از برگزاری درست کنفرانس ها شود و نشست هایی را که می دانستیم طرف مقابل ممکن است قوی تر از ما عمل کند را مختل کند.

کنفرانس برلین یکی از آنهاست. ما می دانستیم که طرفداران مشی اصلاحات آن روزها، خصوصا برخی از دعوت شده ها به کنفرانس برلین که پیشینه چپ هم داشتند، خوش کلام هستند و ما دربرابر آنها بازنده ایم ( بماند که بعدا اکثریتشان از اصلاحات رو برگرداندند و تبعیدی شدند). در تقسیمات کاری قرار شد علاوه بر دعوت از خانواده زندانیان و اعدامی ها و فعالان سخنور چپ، از سهیلا امین ترابی ( که آن زمان هنوز رفیق سهیلا بود) دعوت کنیم تا حضور داشته باشد و هماهنگ شده جلسه را به هم بزند. ما که از هر دو رژیم شاه و شیخ ها کشیده بودیم، برای اینکه قدری اعضای پنل را هم دست بیاندازیم، تصمیم گرفتیم تا به شیوه اوایل انقلاب و دور و بری های خمینی از جمله صادق قطب زاده و یار غارش «زهرا خانوم»، مسیولیت رفیق سهیلا را از جلسه برهم زدن کمی ارتقا دهیم و یکی دو بار هم او را پشت میکروفون بفرستیم. ( عدالت برای دگرباشان: زهرا خانم زنی اهل ملایر بود، سواد نداشت و صادق قطب زاده از یاران خمینی، برای برهم زدن تظاهرات مخالفان جمهوری اسلامی او را داخل مخالفان نفوذ می داد. زهرا خانم گاهی با سیاه لشکر بسیج به تظاهر کنندگان حمله می کرد و جلسه ها را به هم می زد و گاهی با حضور در میان مخالفان خودش را مخالف جا می زد تا آنها را خراب کند. این ویدیویی از یکی از سخنرانی های زهرا خانم است که دیدنش خالی از لطف نیست)

زهرا خانم در حال برهم زدن یک تظاهرات در اوایل انقلاب
زهرا خانم در حال برهم زدن یک تظاهرات در اوایل انقلاب

سالها گذشت و رفیق سهیلا، از جلسه بر هم زدن و شناسنامه جعل کردن و شهادت های دروغی برای «پناهنده های چپ دادن» که فلانی برادرم هست و بصاری رفیق سیاسی ام در مدرسه بوده تا پناهندگی بگیرند، به شادی امین تبدیل شد. قیافه ما قدیمی های چپ در آلمان دیدن داشت وقتی او را در کنار نسل نوی فعالان و مثلا همین خانم شادی صدر دیدیم. لطیفه مان هم همیشه همین است که سهیلا که تا حالا همیشه جلسه به هم میزد تازگی ها به لطف شادی صدر جلسه هم می گذارد. البته ظاهرا تاثیر شادی امین روی خانم صدر بیشتر بوده! چون حالا شادی صدر هم تبدیل به جلسه بر هم زن شده.

خلاصه اینکه رفقا، جوانان… باور کنید این سهیلا امین ترابی -شادی امین شما- برای ما حکم «شعبان بی مخ» را داشت! «زهرا خانومی» بود که روی همسایه اش لنگه دمپایی می کشید. مدارک مالی اش را که دیدم خوشحال شدم که در نیم قرنی اش دست کم به نان و نوایی رسیده. گرچه در ذهن من او هیچ وقت جدی نیست. همیشه تداعی گر «زهرا خانوم» صادق قطب زاده است که گاهی کتک کاری می کرد و گاهی روبروی دانشگاه تهران روی پیت می ایستاد، چادر گل گلیش را دور کمر می بست و فریادهای بی ربط می کشید.

ا. زاده


هویت نویسنده این نامه نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است.

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …