نامه دریافتی: آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت

گزارش مردمی
شادی صدر، مدیر مستعفی عدالت برای ایران
شادی صدر، مدیر مستعفی عدالت برای ایران

«آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت» از مثل‌های بسیار معروفی است که داستانش در کتاب وزین کلیله و دمنه چنین نقل شده: «آورده‌اند که مردی پارسا با بازرگانی ـ که روغن گوسفند و شهد می‌فروخت ـ همسایه بود. بازرگان هر روز از بضاعت خویش برای قوت روزانه زاهد چیزی می‌فرستاد. زاهد از قوت روزانه مرحمتی مقداری را در سبویی می‌کرد و به کناری می‌گذاشت. تا این‌که سبو پر شد.

روزی از روزها که به سبوی پر نگاه می‌کرد، با خود گفت: اگر این شهد و روغن را به ده درم بفروشم و با پولش پنج گوسفند بخرم، هر پنج گوسفند بزایند و از زایش آنها گله‌ای فراهم آید و مرا پشتیبان باشد، بعد زنی از خاندان اشراف بگیرم، بی‌شک پسری آورد که نام نیکش نهم و علم و ادبش آموزم و اگر تمرد کند بدین عصا ادبش کنم. این حرف آخرش چنان او را منقلب کرد که ناگهان عصا بر گرفت و از سر غفلت بر سبوی آویخته زد. در حال، سبو بشکست و شهد و روغن درون آن فرو ریخت.»

حکایت آشنای خانم سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق) و شادی صدر است که سبویشان شکسته و پیمانه شان ریخته. مطلبی در وب سایت عدالت برای دگرباشان خواندم که مرا به فکر واداشت. مطلبی که در آن از بیانیه رکن مجهول الهویه چهارم صحبت شده بود که به منظور امنیتی جلوه دادن فضا، بیانیه صادر کرده و دگرباشان را ترسانده که هیچ نخوانند و هیچ ننویسند و با کسی حرف نزنند که «ماموران امنیتی رژیم» پروژه شان کرده اند. از لا به لای این بیانیه اما تهدیدهای ریز و درشت غیر مستقیم می بارد. در این بیانیه آمده که رژیم پروژه ای را برای تخریب فعالان حقوق بشر و حقوق دگرباشان آغاز کرده و زیر پوستی اطلاعات افشا شده و تابوی شکسته شده صحبت کردن از فعالیت های ضد بشری شادی امین و شادی صدر را گردن وزارت اطلاعات رژیم انداخته و بقیه را ترسانده اند که این آغاز کار است و نوبت بقیه هم می رسد.

به قول سروش توکلی، نویسنده مقاله نگرانی دلواپسان، شاید این نوعی فرار به جلوی خلافکاران باشد که همه کاسه و کوزه ها را سر وزارت اطلاعات رژیم ملایان بیاندازند و خود را قربانی جلوه دهند. اما نکته ظریف جا افتاده، شاید این باشد که این دو خانم ( که اتفاقا سابقه تخریب شخصیت و زیرآب زنی شان شهره عام و خاص است) قصد دیگری دارند: می خواهند درباره مخالفان خود (مدافعان حقوق بشر) به اصطلاح افشاگری کنند، می خواهند این کار را همچون همین اولین بیانیه با اسامی تقلبی و بدون هویدا شدن دست هایشان در پشتش، انجام دهند و به قول خودشان لجن پراکنی کنند و اگر کسی صدایش در آمد بگویند : دیدید گفتیم این یک پروژه است و دست وزارت اطلاعات رژیم پشتش است!

با این کار، در یک جنگ روانی، اولا دیگران را هم در مرداب خود گرفتار کنند تا چون خودشان تطهیر نمی شوند دیگران آلوده جلوه کنند و دوم اینکه سوای از خنک شدن دلشان و آتو گرفتن و گروکشی، همه کاسه و کوزه ها را سر وزارت اطلاعات رژیم خراب کنند.

اما دریغ! دستشان رو شده. سبوشان شکسته و پیمانه شان ریخته. افسوس که حتی اگر دست وزارت اطلاعات رژیم مذهبی خامنه ای هم در کار باشد، سر سوزنی از گناه خانم ها کم نمی شود. آنها باعث شده و می شوند تا فعالیت نیروهای راستین و مدافعان درست کار حقوق بشر هم زیر سوال برود. آنها با ایجاد دعواهای داخلی، خودشان که هیچ، همه را از فعالیت باز داشته و می دارند و بودجه های غربی را به جای صرف کردن در راه درست، خرج دعوا  و ساختن نام و شهرت برای خودشان کرده و می کنند. به قول یکی از آشناهایشان، با استراتژی احتمالی اتخاذ شده توسط خانم ها، از امروز تا اطلاع ثانوی، مسئول مستقیم هرگونه لجن پراکنی علیه هریک از فعالان راستین حقوق بشر، سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر هستند که به جای پاسخ دادن به سوالهای ساده افراد، می کوشند تا صورت مساله را پاک کنند و حواس ها را پرت.

داریوش

فرانکفورت


 

هویت فرد ارسال کننده این نامه نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …