گزارش دریافتی: تهدید و ارعاب استراتژی تکراری شان بود

گزارش مردمی

stop

برایم مهم است که اینها را بنویسم که دوستان و دیگر دگرباش جنسی و جنسیتی جرات و شهامت گفتن روایاتشان از خشونت و فساد در کار به اصطلاح فعالان حقوق بشر را پیدا کنند. خیر این صفحه متعلق به وزارت اطلاعات و جمهوری اسلامی نیست. حرکتی است خودجوش از درون جامعه ما برای مقابله با مافیا و پروپگندا.

سه سال پیش آن هم بعد از مورد خشونت و تبعیض قرار گرفتن به خاطر هویت جنسی و جنسیت و ملیت ام در کشوری به اصطلاح مدرن به تماس با فعالان برای حق جویی متوسل شده بودم، اسم فعالانی “به نام” را به من دادند تا با آنها تماس بگیرم. برایم مهم بود که این افراد زن باشند و مدافع حقوق زنان و کسانی که از مهاجرت و اقلیت بودن دردمند باشند. پس از پرس و جو با افرادی که به من معرفی شده بودند تماس گرفتم. مدت طولانی به انتظار گذشت و بعد از گقتگوهای زیاد، این فعالان به استفاده تبلیغاتی از داستان و تجربه من بسنده کردند و هیچ اقدام حق جویانه ایی انجام نداند. برای آنها من طعمه ایی بودم مثل بقیه، برای شهرت طلبی، قدرت طلی و ثبت شدن در راستای آمار و ارقام برای کسب بودجه.

استفاده بعدی بی گاری کشیدن و دروغ گقتن در مورد سهم کاری من در کارهای گروهی بود. کارها را با دقت و علاقه انجام میدادم و حتی اسمی از من برده نمی شد. کارها به اسم شخص گرداننده شبکه ی مورد تبلیغ تمام می شد. به سرعت من تبدیل به کسی شدم که به تازگی آشکار سازی کرده و شوق فعالیت و عضوی از جامعه دگرباش بودن را دارد. برای این “فعالان” من نیروی کار مجانی بودم که از من سوء استفاده میکردند و حتی نامی از من به عنوان مجری نمی آوردند. هر وقت که از آنها درخواست شفافیت در عملکرد ها و احترام میکردم، در مقابل با تحقیر و خشونت و سرکوب هر نوع سوال و حق جویی را در نطفه خفه میکردند.

در موردی حدود سه هفته کاری برای برگزاری یک جلسه در شهر محل سکونتم وقت گذاشتم. از افرادی که به من اعتماد داشتند کمک خواستم و همه تلاشم را کردم تا برنامه آبرومندانه برگزار شود. از تماس با مطبوعات، تا نشر آگهی ها، هماهنگی گرفتن جا، دعوت مهمان ها، تدارکات و …

دردناک آنجاست که من این کارها را از سر عشق و تعهدم به هدفمان که همان دفاع از حقوق دگرباشان جنسی و جنسیتی است انجام میدادم و به ذهنم هم خطور نمیکرد که تمام اینها از نظر این فعالان تنها روشی برای شهرت طلبی و جمع کردن طرفدار به دورشان است. از اختلاف های ابن فعالان هم بی خبر بودم. برنامه با حضور جمعی از ساکنین شهر و علاقمندان برگزار شد. تعداد دگرباشان جنسی که در جلسه شرکت کردند به دلیل همزمانی جلسه با فستیوال پراید زیاد نبود. این فعال پس از سوء استفاده از زمان، حسن نیت و رابطه های کاری من در کشور محل سکونتم، من را از مکاتبات کاری با همکاران من حذف کرد و هیچ جا نامی از من به عنوان هماهنگ کننده و برگزار کننده نیاورد.

من همچنان به امید پایبندی به آرمان هایمان، به کمک های یک جانبه و بدون دریغ و چشم داشتم به این گروه ادامه دادم. اما به جای تشکر٬ احترام و اعتماد از آنها خشونت، به حاشیه رانده شدن و شایعه پراکنی، تخریب و نهایتا حذف به عنوان دستمریزاد دریافت کردم.

خشونت ها در فیس بوک و صفحه خصوصی گروه و در مقابل دیدگان دیگر اعضاء پیش می آمد. عده ایی تعجب زده از این برخوردها از من می پرسیدند که دلیل این برخورد ها چیست؟ آنها و ما شاهد دیگر نمونه های خشونت ورزی و خذف افراد از صفحه گروه به دلیل ساده ترین نقد ها به عملکرد گردانندگان آن گروه و سازمان بودیم. اسراتژی و حذف مخالفین و ایجاد فضای ترس و اراب، و تخریب شخصیت فرد مورد نظر پس از حذف، استراتژی تکراری شان بود و هست. جو سازی و شایعه پراکنی و کنترل و تشویش اذهان عمومی در مورد دیگر فعالان و اصولا هر رقیبی روش کارشان بود و هست.

من به دلیل دردمندی و به دلیل احساس لزوم داشتن فعالان غیر وابسته و بدون گرایش های سیاسی که فعالیت های حقوق بشری راهی برای امرار معاش و کسب شهرت و موقعیت و تریبون در عرصه فعالیت ها باقی ماندم و میمانم. نه چون دنبال ثبت سازمان و گرفتن بودجه ام که امرار معاش من از شغل اصلی من انجام میشود. بلکه چون متعدم به انجام کار درست و به دادرسی و حمایت از هر آن کسی که صدایش در هیاهوی ظلم و قدرت طلبی و مافیا گم میشود.

جامعه اقلیت جنسی ایرانی که اکثرا رانده از وطن و دوست و خانواده است، به دلسوزان واقعی و حامیان یک رنگ نیاز دارد نه به خنده ها و وعده های دروغین این افراد چند رنگ و در خواب خرگوش پذیرفته شدن و حمایت شدن فرو رفتن.

مهم است که حقیقت آنچه هستند و میکنند برای همه آشکار شود. من از مسئولین این سایت میخواهم که راستی و درستی روایت های این صفحه را بررسی کنند و به اطلاع همه برسانند تا همه دانند که دلسوزان و راستگویان چه کسانی هسند.

با مهر.
امضاء محفوظ


عکس تزئینی است

هویت نویسنده نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است.

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …