گزارش دریافتی: ویکی پدیا را هم سانسور می کنید؟

گزارش مردمی
unnamed
پروفایل سانسور شده سهیلا امین ترابی(شادی امین) در ویکی پدیا

خانم شادی امین سلام،

در تعریف ویکی پدیا آمده: ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای اینترنتی با بیش از ۲۸۰ زبان با محتوای آزاد  است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کس که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقاله‌های آن را ویرایش کند.

می دانید چرا ویکی پدیا شکل گرفت؟ برای اینکه با استواری بر اصل شفافیت و حضور همه کاربران داوطلب، جلوی تحریف اطلاعات و سواستفاده ها گرفته شود، افسوس و صد افسوس که شما دل به هیچ نوع از آزادی نداده اید و ظاهرا تحریف و تلقین شیوه شماست.

بعد از دریافت ایمیلی، سعی کردم نام و مشخصات شما را،‌ آنطور که در اسناد معتبر ثبت شده در شرکت های شما در انگلستان و شرکت ایران دت در آلمان آمده، در پروفایل ویکی پدیای شما به روز کنم. قصدی سو نداشتم اما تصور می کردم در جهان آزاد این حق افراد است که بدانند نام واقعی شما، که با دو جستجوی گوگل به زبان انگلیسی و آلمانی پیدا می شود و چیز مخفی نیست، چیست. شما آنطور که خودتان هم اصرار دارید نه یک فرد عادی که به اصطلاح فعال حقوق بشر و نویسنده و فمنیست و همه آن عنوان هایی هستید که خودتان برای خودتان قطار کردید.

چشمتان روز بد نبیند. جنگی به راه افتاد. هر ساعت یک بار نام شما تغییر می کرد و با پروفایل خودتان در ویکی پدیا، سانسورش می کردید. نامتان را نمی خواهید کسی بفهمد، چرا تاریخ تولدتان را مخفی می کنید؟ مگر می شود کسی شخصیت عمومی و پابلیک فیگور باشد و بخواهد زندگیش را از بقیه قایم کند؟ در زندگی شما، پشت نام شما و تاریخ تولدتان چه چیزی نهفته که نمی خواهید بقیه بدانند؟

سهیلا امین ترابی متولد دی ماه ۱۳۴۳،‌ ژانویه ۱۹۶۱ چه کرده که تا این حد نگران است؟ [این جمله حذف شده است. به اطلاعیه زیر مراجعه کنید. ۲۳ مه ۲۰۱۸] کدام بخش از گذشته تان را مخفی می کنید؟ شما که سعه صدر رو شدن نام واقعی و تاریخ تولدتان را ندارید چطور دم از افشاگری و رو کردن حقایق این و آن و شفافیت می زنید؟

پشت مفهوم «حریم شخصی» قایم نشوید. حریم شخصی برای افرادی مانند شما تعریف دیگری دارد. این حق ماست که با جزییات بدانیم فعالان ما چه کسانی هستند و چه هدفی پشت فعالیت هایشان است. تغییر نام معنای حقوقی دارد. اگر شما شرکت های حقوق بشری تان را با نام شادی امین ثبت می کردید، کاملا حق با شما بود اما شما همه شرکت هایتان را در مراجع عمومی با نام سهیلا امین ترابی ثبت کردید ( مثلا شرکت شش رنگ) .  در همه موارد ثبت شده سهیلا امین ترابی است که باید پاسخگو باشد نه هویت شادی امین.

ویکی پدیا فقط وقتی خوب است که نام کتاب ها و فیلم ها و جایزه های ندیده و نشنیده از شما را در آن قطار کنید؟ وقتی یک جمله حقیقت از زندگیتان در آن نوشته شود بد است و باید خفه اش کرد؟

کپی صفحه ویکی پدیای شما را که با لشکرکشی مجازی کوشیدید تغییرش دهید را برای عدالت برای دگرباشان می فرستم و از ویکی پدیا خواهیم خواست تا قفل سانسور را بردارد و اطلاعات صحیح را به خورد خلق الله بدهد. دست از سانسور، تحریف و تلقین بردارید.

کاربر ویکی پدیا haghighat123


نام افراد نزد عدالت برای دگرباشان محفوظ است.

خانم شادی امین می توانند با ارسال کپی کارت شناسایی معتبر / گذرنامه، این ادعا را رد کنند یا توضیح خود برای برگزیدن نام مستعار را در اختیار عدالت برای دگرباشان قرار دهند.

 

 

اطلاعیه ویرایش

در راستای پیروی از دستور دادگاه مسائل جزئی تورنتو در پرونده شادی امین علیه آرشام پارسی به شماره پرونده SC-15-11312-00 (اینجا) از تمامی مقالات و مطالب سازمان عدالت برای دگرباشان تنها سه مقاله و یک جمله از مقاله ای دیگر به عنوان بدگویی شناخته شده است. بنابراین با اعلام اعتراض به این حکم تصمیم گرفتیم که این سه مقاله و یک جمله را از سایت حذف کنیم تا از دستور دادگاه پیروی کرده باشیم.

این مقاله ای که شما باز کرده اید یکی از آن مقالات است و چنانچه کنجکاو باشید که بدانید این مطلب در چه موردی بوده است می توانید به متن کامل دادگاه (اینجا) مراجعه کرده و گفتگوهای پیرامون این مقاله را مطالعه کنید.

 

آناهیتا لاهیجانی

مدیر بخش حقوقی

سازمان عدالت برای دگرباشان

 

گزارش مردمی
فرقه شادی پرستان؟

مجموعه اقدامات مثلث شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی آنها  را به یک فرقه خطرناک شبیه کرده است.

گزارش مردمی
«شادی صدر از یک درویش چهل هزار دلار پول خواست تا کمکش کند»

نامه دریافتی: من قسمتی از حرف های شما را قبول دارم چون خودم از نزدیک شاهد بی شرفی این زن پولکی و ضد بشر و ضد ایرانی و ایرانیت، شادی صدر بودم.

گزارش مردمی
چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش …