گزارش دریافتی: يک قلم ۳۹۰ هزار دلار پول گرفتید خانم شادی امین؟

تحلیل

اسناد ثبت شده شرکت خانم ها شادی صدر و شادی امین ( با نام اصلی سهیلا امین ترابی) را که خوب بازرسی کنید، به نکات وحشتناکی می رسید. وقتی برای اولین بار، به این اطلاعات که از قضا  قابل دسترسی برای عموم است رفتم، اشکم گرفت. یاد خودم افتادم که داوطلبانه برایشان کار می کردم و همیشه می گفتند پول نداریم تا حق الزحمه ات را بدهیم. یاد همه پناهجویان دگرباش و غیردگرباشی افتادم که در شهرهای کوچک ترکیه بی خانمان هستند. یاد مهدیه افتادم که در چادر زندگی می کرد. یاد امین افتادم که با چمدان گوشه پارک می خوابید، یاد علی افتادم که صاحب کارش پولش را خورد و او نداشت تا اجاره خانه اش را بدهد، یاد تینا افتادم که یک پارچه استعداد بود و خانم ها از او کار می کشیدند بدون اینکه قرانی کف دستش بگذارند.

شما چقدر حرفه ای هستید که همه اینها را حتی از همکاران نزدیکتان هم مخفی کردید! باورم نمی شود که زد و بندهای این چنین شما را روی اینترنت بخوانم. ولی حالا برای بقیه هم تحلیل می کنم تا بدانند.

اطلاعات به دست آمده، نشان می دهد که خانم ها شادی امین ( با نام اصلی سهیلا امین ترابی) و شادی صدر که علاوه بر شراکت تجاری، برخی میگویند که با یکدیگر رابطه احساسی هم دارند، ۴ شرکت در بریتانیا ثبت کرده اند. (جزییات در این مقاله تحقیقی توسز ش.خ آورده شده است.) اما اجازه بدهید تنها یکی از این چهار شرکت را با یکدیگر بررسی کنیم تا زاویه های مختلف فاجعه، سو استفاده های مالی، فساد، دروغگویی و تضییع حقوق افراد از جمله خودم را با هم بررسی کنیم.

sh2

در روز هشتم فوریه ۲۰۱۳ ( بهمن ۱۳۹۱)‌ خانم سهیلا امین ترابی(شادی امین) اقدام به ثبت شرکتی با نام Justice in action  یا عدالت در عمل، در کشور بریتانیا می کند. در آغاز به کار این شرکت، نام خانم شادی صدر هم به عنوان مدیر مجموعه ثبت شده است اما بعد از چند ماه او استعفا می دهد و سازمان عدالت در عمل، در اختیار خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) قرار می گیرد. سازمانی که بر اساس مدارک اداره ثبت شرکت های بریتانیا در عمل سازمانی یک نفره است و هیج عضو دیگری هم ندارد. بر اساس اطلاعاتی که در اسناد ثبت شرکت های بریتانیایی مانده، این سازمان که در هیچ جا، نه در رسانه ها، نه در مطبوعات و نه در مجموعه فعالیت هایی که این دو خانم در بوق و کرنا تبلیغش را می کنند، نام و ردی از آن نیست، از همان روز نخست مبلغ ۲۳۷ هزار و ۸۶۲ پوند ( حدود ۳۹۰ هزار دلار آمریکایی) پول دریافت کرده است. ( توضیح برای آن دسته که از منابع مالی این پولها آگاهی ندارند اینکه کشورهای غربی برای پروپوزال های حقوق بشری، پول در اختیار فعالان چندین کشور از جمله ایران می گذارد. این منابع از جانب ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آلمان، هلند و اسراییل تامین می شود).

sh_title

می شود محض رضا و اطلاع همگان، این دو خانم، به ویژه خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) مشخص کنند این مبلغ به چه نامی و تحت چه عنوان و هدفی برای سازمانی که در عمل هیچ فعالیتی نداشته است دریافت شده؟ سازمانی که حتی گوگل کردن نامش به فارسی و انگلیسی هیچ نتیجه ای ندارد؟ می شود خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) مشخص کنند چرا خودشان که همه را متهم به حیف و میل، فساد مالی و هدر دادن منابع می کنند توضیح دهند چطور وقتی چنین منبع مالی عظیمی در دست داشته اند، وقتشان را صرفا تلف بالا رفتن از نردبان شهرت و ساختن نام و اعتبار برای خود کرده اند و لاغیر؟ لابد می خواهند بگویند مشغول تحقیق بودند؟ یا پول صرف نوشتن کتاب و ساختن نام و تهیه گزارش هایی شده که جدا از زیر سوال بودن صحت و سقمش، دردی را هم از درد این همه دردمند پناهجو و فعالان زیر فشار داخل از ایران دوایی نکرده؟ اصلا تحصیلات شما چیست و چطور عنوان محقق را کسب کرده اید؟ تحقیق در سازمانی که مدارک نشان می دهد در عمل یک نفره است و باز تاکید می کنیم هیچگونه فعالیتی نداشته است؟ اگر ده دلار از این ۳۹۰ هزار دلار را در جیب همان مصاحبه شوندگان و پناهجویانی که وقت و جان و مالشان را برای به اصطلاح تحقیقات و کتاب های شما گذاشته اند خرج می کردید شاید این بی پناهان رها شده در ترکیه، به نان شبشان محتاج نبودند؟ پناهجویان دگرباش فقط آلت دست شما هستند تا پول بیشتری به نام آنها از کشورهایتان بگیرید؟ اگر بیست دلارش را به همان مرجان ( دخترک ترنسکشوالی که از شدت بیماری در ترکیه درگذشت) می دادید که در اوج بیماریش مجبورش می کردید جلوی دوربین مصاحبه های شما بنشیند و ماجرای زندگیش را تعریف کند تا شما در کنفرانس های مختلف نمایشش دهید و پول جمع کنید، شاید مرجان می توانست داروهای گران قیمتش را بخرد و از بی کسی نمیرد و در بیابانی در دور افتاده ترین دهات ترکیه چال نشود؟ اگر ده دلارش را به خانواده زندانیانی می دادید که بابت تماس و همکاری با شما از داخل ایران در سیاه چال های رژیم هستند، چقدر اوضاع فرق می کرد؟ شما با این پول چه کردید سرکار خانم شادی امین که درست مانند محمود احمدی نژاد و یارانش، خود را پاک ترین انسان های عالم می دانید اما وقتی اندکی نور روی فعالیت های انداخته می شود، جز ابهام  و فساد چیز دیگری پیدا نیست؟

نزدیک چهارصد هزار دلار فقط در آمد اعلام شده یک سال یکی از چهار شرکت ثبت شده شما بوده. خدا می داند چند ارگان و نهاد ثبت نشده دیگر دارید که به اسم افراد مظلوم پول گرفتید و کسی خبر ندارد. شما را هر نامی که بچسبد، امین وصله ناجوری است. لابد از اینجا به بعد هم می خواهید بودجه ای را که به نام افراد و برای پروژه های پوچ ( که نفعی برای هیچ کس به جز خود شما ندارد) گرفته اید، صرف تطهیر خود از این افشاگری ها، اقدامات خیالی و تبلیغات بکنید؟ پول مفت است دیگر…

امضا:‌یک همکار سابق شما که همواره به او می گفتید پول ندارید بابت حق الزحمه به او بدهید و برای شما کار داوطلبانه اجباری می کرد

۱۱ مه ۲۰۱۵


امکان صحت و سقم هویت فرد نویسنده این گزارش را نداشتیم. نویسنده مدعی است برای سازمان عدالت برای ایران کار می کرده است.

تصاویر از مدارک و اسناد ثبت شرکت ها در بریتانیاست.

برای مشاهده اسناد به سایت هایی که لینک آنها در متن این گزارش آمده است مراجعه کنید.

تحلیل
ایرج مصداقی: شادی صدر و شادی امین پول خون اعدامیان را می خورند

ایرج مصداقی، زندانی سیاسی سابق، محقق و فعال سیاسی در گفتاری درباره فعالیت های مشکوک و سرقت محتوا توسط شادی امین، سهیلا امین ترابی و رها بحرینی (عفو بین الملل) سخن گفته است. 

دلجو آبادی
تحلیل
دلجو آبادی: عدالت برای ایران «عبای» صادراتی است

دلجو آبادی، فعال حقوق بشر خوشنام اخیرا در نوشته‌ای بسیار تامل برانگیز حروف اول نام سازمان شادی صدر و سهلا امین ترابی یعنی عدالت برای ایران را سر هم گذاشته و آن را عبا نامیده است. 

سهیلا وحدتی
تحلیل
اعتراض شدید یک فعال سرشناس به قبیله شادی امین و شادی صدر

این نوشته خانم سهیلا وحدتی، فعال سیاسی در اعتراض به فرقه‌ و قبیله شادی امین، شادی صدر و رها بحرینی بسیار در خور توجه است: نامه “اعتراض بیش از ۱۰۰ کنشگر حوزه های مختلف به کنفرانس بنیاد پژوهش‌های زنان”* را خواندم و از دیدن نام برخی کسانی که آن را امضا …