اگر عکس من را هم پاره کردند …

آیت‌الله شادی امین
طنز

سلام به همه

حال شما خوب است؟ در سلامتی کامل به سر می برید؟ مادر پدر خوب هستند؟

من یک خانم جا افتاده و متشخص و بی طرف هستم که خیلی هم مسائل مهم برایم مهم است و اهل کتاب و مطالعه و سنت و مدرنیته هستم. این سایت سراپا دروغ که مطلب برایش فرستادم از من خواست که یک مطلب بی طرفانه بنویسم و من هم گفتم به روی چشم چون راستش را بخواهید این چند روز عید مبارک فطر بچه ها و عروس ها و دامادها رفته اند فشم و من خانه ماندم که کمی پژوهش کنم و  مطالب بی طرفانه بنویسم.

داشتم مطالب بی طرفانه می نوشتم که این خانم تپل خوشگل که از بس اسمش را عوض کرده من نمی فهمم که واقعا اسم و فامیلش چی هست و یکی می گوید شادی امین ترابی یکی می گوید سهیلا امین یکی می گوید سهیلا ساوج بلاغی و من چون خیلی بی طرف هستم می خواهم زین پس به جای این واژه های غریب و نامانوس او را «خانم کوچولو» صدا کنم. خلاصه جانم برایتان بگوید داشتم مطلب بی طرفانه می نوشتم که این خانم کوچولو همین الان یهویی که فایل صوتی منتشر کردند که توجه من را به خودش خیلی جلب کرد. چه صدای محشری، چه فن بیانی، چه روخوانی زیبایی، چه کلمات قلمه صلمبه ای، اصلا طوری شد که دلم خواست اسمش را بگذارم فسقل تپل خانم صدا فاخر. معلوم بود حسابی قبل از ضبط این صدا گریه کرده و آروغ زده تا صدایش فاخر شود.

خلاصه این فسقل تپل خانم صدا فاخر بیش از پنج دقیقه سخنرانی فرمودند. داشتم گوش می کردم که این زهرا خانم که از اول انقلاب همسایه ماست، از روی بالکن سوال کرد که باز حضرت آیت الله “سخنرانی کوی دانشگاه” کردند؟ گفتم کدوم زهرا خانم؟ گفت مگر یادت نیست که آقا امام خامنه‌ای گفتند من یک تن علیل دارم (همین جا یک دفعه اشک در چشمانم حلقه زد) و اگر حتی عکس من را هم پاره کردند شما چیزی نگویید (همین جا زدم زیر گریه و زهرا خانم یک کم برایم آب قند درست کرد). منقلب شدم و گفتم مگر این اهنگ شهره خانم صولتی نبود که می گفت منم عکساش رو پاره کردم فکر یک چاره کردم توی قایق نشسته بود؟ زهرا خانم گفت وای خدا خیرت بده اون نامه بود عکس که نبود. خلاصه این را که شنیدم بیشتر مطمئن شدم که من بی طرف هستم و از این چیزها خبر ندارم.

خلاصه جانم برایتان بگوید که زهرا خانم وقتی که من داشتم سخنرانی با مزه این خانم کوچولوی صدا فاخر را می شنیدم طبق معمول فال گوش ایستاده بوده و فکر کرده که من دارم دوباره در خفا سخنرانی امام  هنوز راحل نشده را گوش می کنم و به قول خودش می خواسته که مچ من را بگیرد و ثابت کند که من با دشمنان و سیستم سرکوبگر هستم که شکر خدا موفق نشد.

برای زهرا خانم توضیح دادم که نه این فسقل تپل خانم صدا فاخر خیلی پژوهشگر مهمی است و اینقدر مهم است که کل جمهوری اسلامی و تمام خدمه و حلقه به گوشانش بسیج شده اند که با ایشان در بیافتند. زهرا خانم پرسید چرا مگر این فسقل تپل خانم صدا فاخر کی هست؟ گفتم وا زهرا خانم این چه حرف ها هست که شما می زنید انگار از مرحله پرت هستید مهم نیست که این فسقل تپل خانم صدا فاخر کی هست مهم این است که این یک راه مهم برای خیلی اهداف است. برایش از شهلا دختر زهرا خانم مثال آوردم که هر وقت می خواهد چیزی به دست بیاورد گریه می کند و می گوید هیچ کس من را دوست ندارد من از این خانه می روم تا دل همه بسوزد و چیزی که می خواهد را به او بدهند. زهرا خانم هم آهی کشید و گفت شما درست میگی همیشه این شهلای عفریته این کارها را می کند و قانع شد که این فسقل تپل خانم صدا فاخر چقدر باهوش است.

برای زهرا خانم تعریف کردم که این فسقل تپل خانم صدا فاخر سه سال همش گریه می کرده ( و انقدر گریه کرده که آب رفته و حتی کوچکتر هم شده) اما هی در فیسبوک عکس می گذاشت که من چقدر خوشحالم خوشکلا باید برقصند لیپک لی لی لوله ولی همه اش دروغ بوده و داشته مدام گریه می کرده از این سایت های افترا که دستش را رو کرده بودند.

خلاصه پیام صوتی این فسقل تپل خانم صدا فاخر که به خودش آیت الله هم می گوید ( مردشورش را ببرند که انقدر شیرین است) امروز باعث شد که چند ساعت با زهرا خانم همسایه صحبت کنیم و او کلی از خاطرات تظاهرات و هیاهو به پا کردن هایش برایم تعریف کرد و کلی شاد شدیم. خدا به این فسقل تپل کوچولو خانم صدا فاخر خیر دهد که هر وقت مطلب می نویسد و یا کاری میکند ما کلی با در و همسایه سرگرم میشویم و شاد می شویم و می‌خندیم

شانه بوس همه شما

بانو بی طرف


عدالت برای دگرباشان این طنز را از طریق ایمیل دریافت کرده است و مسیولیت محتوای آن بر عهده نگارنده است.

طنز
بانو شادی امین و هیلاری کلینتون

به نام خدا و خانم شادی امین اینجانب یک حقیر بی اهمیت هستم و فقط خواستم چند کلمه ای در مدح و تمجید بانوی سه عالم، پژوهشگر، نویسنده کتاب های قطور و کلی صفحه ای، مصاحبه کننده قهار که همیشه بی بی سی فارسی از او التماس می کند که …

شادی امین
خبر
شادی جان ناپلئون!

متن دادگاه خانم شادی امین و آقای آرشام پارسی بسیار طولانی است. همه‌اش را خواندن کار بسیار سختی است اما می توان رج زد و خواند. من خودم وکیلم و می دانم که در چنین پرونده هایی وکلای دو طرف، با فراخواندن طرفین دعوا از آنها سوالاتی می پرسند که …

طنز
طنز دریافتی: من از داریوش خواننده هم شاکی ترم چون خیلی از او بهترم.

همه دوستان و همراهان عزیز من که زیست جنسی من را خوب می شناسند می دانند که من چقدر مهم هستم و همه کارها را رهبری کرده و بدون من و فعالیت های من دنیا جای زندگی نیست. خیلی ها می گویند که داریوش خواننده از همه چیز شاکی است …