چه کسی را نباید به کنفرانس‌ها راه داد؟

گزارش مردمی

نامه دریافتی: در طول چند روز گذشته، سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق )، شادی صدر و رها بحرینی، بسیجی وار و درست مانند گله سربازان گمنام امام زمان که برای ساکت کردن صداهای راستین، با هجوم به رسانه ها، مبادرت به جو سازی می کنند، رویه مشابه پیش گرفتند تا از حضور یکی از افرادی که به او حسادت میکنند و به سابقه اش رشک می ورزند در کنفرانس بنیاد پژوهشهای زنان در سوئد جلوگیری کنند.

بر اساس گزارشها، سهیلا امین ترابی، این زن مشکوک که از تلویزیون رژیم گرفته تا مخالفان حکومت، جملگی به او شک دارند با چاپ تی شرت های بسیار خنده داری در حمایت از خود و پوشاندن آنها به تن لشکریانی که با خود به کنفرانس برده کوشش می کند تا با متشنج کردن جو، میدان را به نفع خود برگرداند. اما چه تلاش باطلی.

شادی امین مردم را مجبور کرده تی‌شرت‌هایی با اسم او را بپوشند
شادی امین مردم را مجبور کرده تی‌شرت‌هایی با اسم او را بپوشند

شما و شخص سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق) را به تفکر درباره این پرسش ها جلب می کنیم:

چه کسی را نباید به کنفرانس ها راه داد؟ آنهایی که سابقه قداره کشی، لات بازی، عربده کشی و کتک کاری در کنفرانس ها را دارند؟ در این زمینه که سهیلا امین ترابی صاحب مدال طلاست. آیا کسی هست که خشونت او را علیه زنان و مردان شرکت کننده در کنفرانس برلین فراموش کند؟ خاطرتان هست با مشت به سینه شهلا لاهیجی کوبید؟ خاطرتان هست پشت میکروفون کنفرانس به یکی از سرشناس ترین وکلای زن ایران، وقتی که آن وکیل زن از او دوری جست، بلند بلند بد کاره گفت؟ یادتان هست از فرط خشونت پلیس آلمان او را دستگیر کرد و کتف بسته به بیرون پرت کرد ( فیلم دستگیری را از اینجا ببینید )‌ یادتان می آید بهانه او و لشکریانش برای این حملات چه بود؟ از مهرانگیز کار تا محمود دولت آبادی را ماموران وزارت اطلاعات خواندند و هر کاری دلشان خواست کردند.

چه کسی را نباید به کنفرانس ها راه داد؟ آنهایی که سابقه لو دادن مخالفان رقیب سیاسی خود را دارند؟ آنهایی که وقتی شنیدند کتک خوردگان کنفرانس برلین به ایران بازگشتند و محکوم به اعدام شدند، پیام صادر کردند که قصدمان از برهم زدن کنفرانس “نابود کردن عوامل رژیم به دست خود رژیم” بود.

آیا با این سابقه کثیف و مالامال از خشونت، با این تجربه روشن تعطیل کردن کنفرانسها و قداره کشی در آنها، تردیدی می ماند که اینان به جای کنفرانس، به یک بیمارستان روانی معرفی شوند؟ با در نظر نگرفتن و صرف نظر کردن از این فاکتور که خود رژیم در برنامه تلویزیونی اش افشا کرده که سهیلا امین ترابی، کاسه به دست به سفارت رژیم در برلین رفته و طلب کمک مالی کرده، باز هم به دلیل سابقه پر از خشونت شادی امین که غیر قابل کتمان است ( و دلیلش را باید جستجو کرد) آیا جای شک باقی می ماند که او را نباید به هیچ نشستی راه داد؟ 

آیا تردیدی باقی می ماند که حضور شادی امین و مدافعان حرمش ( شادی صدر و رها بحرینی) در این کنفرانس و نشست های دیگر خطرناک است؟ باعث نفاق است؟ آیا در طول ده سال گذشته دعوایی را سراغ دارید که شادی صدر و شادی امین در آن دخیل نبوده باشند؟ کمی فکر کنید.

مهری علی‌آبادی

استکهلم


عدالت برای دگرباشان این گزارش را از طریق ایمیل دریافت کرده است. مسیولیت این نوشته بر عهده نویسنده آن است.

گزارش مردمی
نامه دریافتی: شادی امین برای مطرح کردن خودش، ما را در خطر انداخته

به تازگی گزارشاتی در رسانه های خبری فارسی زبان نظیر بی بی سی و صدای امریکا منتشر شده و در مورد روند معافیت پزشکی برای همجنسگرایان هشدارهایی داده شده است . برای مثال گزارش صدای امریکا را ببینید. در این مورد چند نکته زیر قابل تامل است : اول انکه در …

گزارش مردمی
خانم شادی امین، برای درآمد بیشتر “امامزاده” راه‌اندازی کنید

این بنر یکی از برنامه‌هایی است که سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) قرار است برگزار کند. قرار است درباره جزوه جنسیت ایکسش سخنرانی کند و یکی از فیلمهایش را نشان ملت بدهد. جالب اینجاست که آنطور که خودش در ابتدای جزوه جنسیت ایکس نوشته هم برای نوشتن آن کتاب …

گزارش مردمی
سال گذشته: سال “نه” به دروغ و شارلاتانیستم بود.

نزدیک به یک سال از رو شدن دست خانم‌ها سهیلا امین‌ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر می‌گذرد. یک سال پیش در چنین روزهایی این دو خانم بر طبل حقوق بشر می کوبیدند و به نام حقوق بشر به جان فعالان راستین دمکراسی و حقوق بشر می‌افتادند. پول سازمان‌های بین‌المللی …