شادی جان ناپلئون!

شادی امین
خبر

متن دادگاه خانم شادی امین و آقای آرشام پارسی بسیار طولانی است. همه‌اش را خواندن کار بسیار سختی است اما می توان رج زد و خواند. من خودم وکیلم و می دانم که در چنین پرونده هایی وکلای دو طرف، با فراخواندن طرفین دعوا از آنها سوالاتی می پرسند که پاسخ آنها برای تصمیم گیری قاضی بسیار موثر است. 

در فایل ۱۰۳۰ صفحه‌ای دنبال کراس اگزم یا همان سوالات بهروز آموزگار وکیل آرشام پارسی از شادی امین گشتم و هزار بار، با هر جمله اش خندیدم. کاشکی روزی این بخش به یک نمایش کمدی یا سریال تلویزیونی تبدیل بشود. سندرم خود بزرگ بینی شادی امین از دایی جان ناپلیون هم خنده دار تر بود. یاد همه جنگ های نرفته دایی جان افتادم و فقط جای در رفتن تلنگ قمر وسطشان کم بود. 

در بخشی از این پرسش و پاسخ، بهروز آموزگار از شادی امین می خواهد تا خودش را معرفی کند و او می گوید که یک فعال و چهره شناخته شده بین المللی است!!! وکیل می پرسد که آیا او تنها در زمینه حقوق دگرباشان فعالیت می کند و سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق ) وسط حرف وکیل می پرد: نخیر! من در همه زمینه ها فعالیت می کنم. همه فن حریفم! همه کاره ام! همه فقط سراغ من می آیند. همه تلویزیون ها هر روز فقط با من حرف می زنند. برای من مهم نیست! آنها سراغ من می آیند! وکیل دوباره می پرسد پس شما نه تنها در ایران که در جهان معروفید؟ و سهیلا با لحنی که انگار می خواهد وکیل را بدرد جواب می دهد: یک بار که گفتم! اره. من را همه دنیا می شناسند. و دوباره وکیل پارسی می پرسد یعنی غیر ایرانی ها در سراسر جهان یا ایرانی های مقیم خارج از کشور. سهیلا لحنش تند می شود: گفتم بهت که! همه مردم! همه جا! ایرانی! غیر ایرانی! همه من را می شناسند. من یک چهره مهم بین المللی هستم. 

در ادامه وکیل می پرسد که آیا او مصاحبه مطبوعاتی هم دارد و اینجاست که شادی عنان از دست می دهد: بله! هر روز! همیشه! رسانه ها مثلا بی بی سی به من زنگ می زنند.  وکیل می پرسد شما با آنها تماس می گیرید یا آنها با شما؟ او می گوید من گزارش درست می کنم و تحقیق می کنم و آنها تلفن می زنند. وکیل می پرسد مثلا چند مصاحبه انجام می دهی؟ سهیلا خاضعانه!!! جواب می دهد مثلا بیست تا در سال! البته برای من مهم نیست و نمی شمرم اما برای آن رسانه ها مهم است! من چهره بین المللی هستم. 

جوری که سهیلا جان درباره خودشان و تحقیقاتشان حرف می زنند مرحوم دایی جان ناپلیون درباره جنگ کازرون و ممسنی هم حرف نمی زد! دایی جان ناپلیون، ستوان سوم قشون قزاق که اوج مهارتش غاز چراندن در روستاهای اطراف ممسنی بود، در خیال متوهم خود چنان صحرای کازرون را جنگ میان قوای آلمان ها و متفقین در رود ریماگن می دید و خود را در کسوت ناپلیون بناپارت، که یواش یواش بقیه از جمله شیفتگان جاهلش هم باور کرده بودند، او به راستی یگانه نیروی مقاومت در برابر قشون انگلیسی هاست! این شادی خانم هم همینطور! چنان در خیال خود، خود را قهرمان و اسطوره می بیند که از یادش رفته حتی در حد ستوان سوم بازنشسته قشون قزاق ( دایی جان ناپلیون) هم نیست چه برسد به محقق و پژوهشگر بین المللی و امثالهم. امین ترابی جان، تو همیشه مصاحبه نکرده، همه لینک ها را در فیس بوکت می گذاری آیا به جز این است که در طول یک سال گذشته سه دفعه هم به بی بی سی نرفتی چه برسد به بیست دفعه. از توهماتت هم بگذریم که از دایی جان ناپلئون بدتر، خود را قربانی اصلی نیروهای بزرگ می دانی و می خواهی با این رفتارت نزد مش قاسم های دور و برت اعتبار بخری.

آخر عمری درست به درد دایی جان ناپلیون دچار شدید. بدبینی و توهمی مفرط که در خیالت از همه، حتی دیوار خانه ات هم “تیم تخریب” درست می کند و از خودت اسطوره ای تو خالی و خنده داری به نام شادی جان ناپلئون. شادی جون دروغ چرا تا قبر آآآآ انقدر راهه! در فصل آخر زندگیت کمی تغییر کن.

ایران معین فر

ir_moeinfar@yahoo.com


عدالت برای دگرباشان این مطلب را از طریق ایمیل دریافت کرده است.

کلیه حقوق این اثر، ادعاها و مطالب مطرح شده برای نویسنده است و عدالت برای دگرباشان لزوما با آنچه مطرح می‌شود موافق نیست.

خبر
چرا استفاده از واژه “دگرباش” و مشتقات آن نادرست است؟ شادی امین

مطلب پیش رو نوشته یکی از بهترین و پرکارترین فعالین حقوق بشر و کسی که همتایی ندارد، شادی امین، است که نقدی درباره استفاده از واژه غریب و نامانوس و مستهجن “دگرباش” و مشتقات فرعی و غصبی آن همچون “دگرباش جنسی” است. این حضرت والا در بخشی از این نقد …

خبر
دستگیری رضوانه محمدی و بی مسیولیتی شش رنگ و عدالت برای ایران

رضوانه محمدی، فعال جوان حقوق زنان، در کنار دو فعال دیگر در تهران دستگیر شده است. از درخت صدا در آمد اما از سهیلا امین ترابی (شادی امین سابق) و شادی صدر هیچ صدایی نیامد. چرا؟

خبر
بیزنس به نام قربانیان اعدام

نمایش اخیر باند تبهکار عدالت برای ایران‌ یا به اختصار عبا (شادی صدر، شادی امین و رها بحرینی)  به خودی خود آخرین ضربه را به این مثلث پول دوست عوامفریب زد. بهترین گواه هم پست آخر سهیلا امین ترابی ( شادی امین سابق) است.