۱۰۳۰ صفحه حرف در دادگاه

حقوقی

در جلسه مدیران سازمان عدالت برای دگرباشان در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۸ تصویب شد تا متن کامل صحبت ها و شواهد و مدارکی که در دادگاه شکایت خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) علیه آقای آرشام پارسی از دادگاه مسايل جزئی تورنتو خریداری شود تا بتوانیم نگاهی داشته باشیم به آنچه در دادگاه گذشته است.

در ابتدا باید چند نکته را در نظر داشت:

۱- آقای آرشام پارسی فعال سرشناس جامعه اقلیت های جنسی و پناهجویان دگرباش است و در تاسیس و راه اندازی و یا گردآوری و انتشار مطالب سازمان عدالت برای دگرباشان هیچ نقشی نداشته و ندارد.

۲- اعضا و مدیران سازمان عدالت برای دگرباشان همواره در بین جامعه ی اقلیت های جنسی شناخته شده بودند و بسیاری از فعالان این حوزه حداقل یکی از دست اندرکاران سازمان را می شناسد و با او صحبت کرده است.

۳- دلیل توجه خاص این سازمان به فعالیت ها و عملکرد خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) جامعه اقلیت های جنسی ایرانی و فشارهایی است که می‌گویند متحمل شده‌اند و خصومت شخصی ای در میان نیست.

۴- سازمان عدالت برای دگرباشان متن شکایت خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) از سه نفر (از جمله آقای آرشام پارسی) را دریافت کرده و این به روشنی بیانگر این مهم است که سهیلا امین‌ترابی به خوبی می داند که این سازمان تک نفره نیست.

۵- شکایت خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) از آقای آرشام پارسی به گفته خود ایشان بسیار شخصی و کینه توزانه بوده. شایعه پراکنی علیه او و سایر فعالان از جانب خانم سهیلا امین‌ترابی سالهاست که غیر قابل کتمان است.  سهیلا امین‌ترابی سال های متمادین است که در جمع های دوستانه و یا بسته اجتماعی گفته اند که «باید دم این آرشام جوجه فکلی را بچینم».

و مهمتر از همه چیز

۶- سخت ترین کار حقوقی دفاع برای کاری است که انجام نشده است و این موضوع مهمی در این دادگاه بوده است. در حکم دادگاه جرایم ناچیز، به وضوح ذکر شده که حکم نه به قطعیت که بر اساس احتمالات صادر شده است.

در نهایت بعد از سه هفته انتظار ۱۰۳۰ صفحه متن صحبت های رد و بدل شده در دادگاه به دست سازمان عدالت برای دگرباشان رسید. باید ذکر کرد که در کشورهای غربی از جمله کانادا، تمام صحبت ها و مدارکی که در دادگاه مطرح می شود ضبط و ثبت می شود و  مورد دسترس عموم قرار می‌گیرد. این یکی از نگرانی های آقای آرشام پارسی بوده که در صورت به میان آمدن اسامی افراد ( به ویژه افراد ساکن ایران) نام این افراد به سادگی در دسترس رژیم تبهکار جمهوری اسلامی می‌افتد  اما  این موضوع به هیچ وجه برای سهیلا امین ترابی (شادی امین)  اهمیتی نداشته و مشتاقانه به دنبال مطرح کردن و یا به اصطلاح لو دادن افراد در داخل ایران بوده و هستند.

در نظر داریم که به مرور تمام مطالب و صحبت های رد و بدل شده در دادگاه را بررسی و برای شما کاربران توضیح دهیم که حرف ها و ادعاهایی که خانم سهیلا امین ترابی (شادی امین) مبنی بر پیروزی ایشان و محکومیت قطعی آقای آرشام پارسی ، حقیقت ندارد و تنها یک جنگ روانی و تبلیغاتی به شیوه همیشگی سهیلا امین‌ترابی است نه واقعیت.

برای شروع کل متن چند روزه دادگاه را در اختیارتان می‌گذاریم. می توانید این ۱۰۳۰ صفحه را به زبان انگلیسی از اینجا دانلود و مطالعه کنید

 

آناهیتا لاهیجانی
حقوقدان و مدیر بخش اسناد و ارزیابی
سازمان عدالت برای دگرباشان
حقوقی
سه مقاله و یک جمله

در بند شماره ۳ حکم قاضی دادگاه مسائل جزئی تورنتو (اینجا) آمده است: شاکی ادعا دارد که هشت مقاله و پیام جنبه بدگویی دارد. پنج تا از آن موارد در سایت عدالت برای دگرباشان منتشر شده است. متهم هرگونه دخل و تصرف در منتشر کردن آنها را رد می کند. …